ಅಗ್ನಿಸಾಕ್ಷಿ ಸನ್ನಿಧಿಯೊಂದಿಗೆ ಚಂದನ್ ಶೆಟ್ಟಿ ಎಂಗೇಜ್ಮೆಂಟ್.. ಎಲ್ಲಿ..? ಯಾವಾಗ..?

ಇದು ನೋಡಿ ಬ್ರೇಕಿಂಗ್‌ ನ್ಯೂಸ್‌ ಅಂದ್ರೆ.. ಎಲ್ಲಿ ನೋಡಿದ್ರು ಬರೀ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಚಂದನ್ ಶೆಟ್ಟಿಯದ್ದೇ ಬ್ರೇಕಿಂಗ್ ಸುದ್ದಿ… ಒಂದೇ ಒಂದು ಚಾನೆಲ್ ಕೂಡ ಚಂದನ್ನ ಬಿಡುತ್ತಿಲ್ಲ.. ಚಂದನ್ ಜನ್ಮವನ್ನ ಮುಂದಿನ ನಡೆಗಳನ್ನ ಪೂರ ಜನರ ಮುಂದೆ ತೆರೆದಿಟ್ಟಿದೆ… ಇದರಲ್ಲಿ ಸುದ್ದಿಯಾಗಿದ್ದು ಚಂದನ್ ಮದುವೆ ಮ್ಯಾಟರ್..

ಹೌದು‌, ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಮನೆಯಲ್ಲಿ ಇದ್ದಾಗಲೇ ತಾನು ಮದುವೆಯಾಗ ಬೇಕು ಅಂತ ಹೇಳಿದ್ದ ಚಂದನ್, ತಾನು ಮದುವೆಯಾಗೋ ಹುಡುಗಿ ಹೇಗೆ ಇರಬೇಕು ಅಂತ ಪುಂಖಾನುಪುಂಖವಾಗಿ ಹೇಳಿದ್ರು.. ಅನುಪಮ ಇಂದ ಹಿಡಿದು ಶೃತಿಯ ವರೆಗೆ ಚಂದನ್ ಕಾಲ್ ಎಳೆದು ಮದುವೆ ಆಗೋಕೆ ಸಿದ್ದ ಅಂತ ಸಿಗ್ನಲ್ ಪಾಸ್ ಮಾಡಿದ್ರು..

ಇನ್ನೂ ತಾನು ಮದುವೆಯಾಗೋ ಹುಡುಗಿಯ ಬಗ್ಗೆ ಕನಸು ಕಂಡಿರೋ ಚಂದನ್, ನನ್ನ ಹುಡುಗಿ ಗೃಹಿಣಿಯಾಗಿರಬೇಕು.. ನನ್ನ ಕೆಲಸಕ್ಕೆ ಬೆನ್ನೆಲುಬಾಗಿ ನಿಲ್ಲಬೇಕು, ನನ್ನ ಮನೆಯವರನ್ನ ಚೆನ್ನಾಗಿ ನೋಡಿಕೊಳ್ಳಬೇಕು, ಅಂತೆಲ್ಲ ತನಗಿರುವ ಆಸೆಯನ್ನ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಮನೆಯ ಸ್ಪರ್ಧಿಗಳ ಮುಂದೆ ಇಟ್ಟಿದ್ರು..

ಈ ನಡುವೆ ಮನೆಗೆ ಒಂದೊಮ್ಮೆ ಭೇಟಿಕೊಟ್ಟಿದ್ದ ಚಂದನ್ ತಂದೆ ಅವರು ಸಹ ಏನ್ರೀ ಶೆಟ್ರೆ ಮದುವೆ ಆಗ್ಬೇಕಾ..? ಬನ್ನಿ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಮನೆಯಿಂದ ಆಚೆ ಮದುವೆ ಮಾಡೋಣ ಅಂತ ಹೇಳಿದ್ರು.. ಇದಕ್ಕೆ ಚಂದನ್ ಏನು ಮಾತನಾಡದೆ ಸುಮ್ಮನಾಗಿದ್ರು.. ಬಟ್ ಚಂದನ್ ಗೆ ಮದುವೆ ಆಗೋ ಟೈಮ್ ಹತ್ತಿರವಾಗಿದೆ ಅಂತಿವೇ ಟ್ರೋಲ್ ಪೇಜ್ ಗಳು..

ಹೌದು.. ಸಾಮಾಜಿಕ ಜಾಲತಾಣದಲ್ಲಿ ಅಗ್ನಿಸಾಕ್ಷಿ ಸನ್ಮಿಧಿಯನ್ನ ಮದುವೆಯಾಗಲಿದ್ದಾರಂತೆ ಚಂದನ್ ಶೆಟ್ಟಿ.. ಹೀಗೊಂದು ಸುದ್ದಿ ಫೇಸ್ ಬುಕ್ ಪೇಜ್ ನಲ್ಲಿ ಫುಲ್ ವೈರಲ್ ಆಗ್ತಿದೆ.. ಸನ್ನಿಧಿ ನಿಜ ನಾಮಧೇಯ ವೈಷ್ಣವಿ ಗೌಡ… ಸದ್ಯಕ್ಕೆ ಚಂದನ್ ಕೈ ಹಿಡಿಯಲಿರೋ ಮದು ಮಗಳು ಇವರೇ ಅಂತೆ..

ಎಂಗೇಜ್ಮೆಂಟ್ ಯಾವಾಗ..?
ಇದಕ್ಕೂ ಇಲ್ಲೇ ಉತ್ತರ‌ ಕೇಳಿ ಬರ್ತಿದೆ.. ಇದೇ ತಿಂಗಳ 12ನೇ ತಾರೀಖು ಈ ಇಬ್ಬರಿಗೂ ಎಂಗೇಜ್ಮೆಂಟ್ ನಡೆಯಲಿದೆಯಂತೆ… ಇದು ಎಷ್ಟು ನಿಜ ಎಷ್ಟು ಸುಳ್ಳು ಅನ್ನೋದು ತಿಳಿಯಬೇಕಿದೆ.. ಹಾಗಿದ್ರೆ ಈ ಇಬ್ಬರ ಮದುವೆ ಆಗೋ ಬಗ್ಗೆ ಗಾಸಿಪ್ ಹಬ್ಬಿದ್ಯ ಗೊತ್ತಿಲ್ಲ.. ಅಕಸ್ಮಾತ್ ಇದು ಗಾಸಿಪ್ ಇದ್ದರು ಇರಬಹುದು.. ಇದಕ್ಕೆ ಕಾರಣವೇನು ಗೊತ್ತ..? ಉತ್ತರವೂ ಇಲ್ಲಿದೆ ನೋಡಿ..

ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಮನೆಯಲ್ಲಿದ್ದ ಸಂಧರ್ಭದಲ್ಲಿ ಚಂದನ್ ತನ್ನ ಮನೆಯನ್ನ‌ ನೋಡಿಕೊಳ್ಳುವಂತ, ತನ್ನನ್ನ ಹೆಚ್ಚಾಗಿ ಪ್ರೀತಿ ಮಾಡುವಂತಹ ಹುಡುಗಿ ಬೇಕು ಮದುವೆ ಆಗೋಕೆ ಅಂದಿದ್ರು.. ಹೀಗಾಗೆ ವೈಷ್ಣವಿ ಅಗ್ನಿಸಾಕ್ಷಿ ಸೀರಿಯಲ್ ನಲ್ಲಿ ಇಂತಹದ್ದೇ ಪಾತ್ರವನ್ನ ನಿರ್ವಹಿಸಿದ್ದಾರೆ.‌ ಹೀಗಾಗೆ ಕಾಲ್ ಎಳೆಯೋಕೆ ಹೀಗೆ ಗಾಸಿಪ್ ಹಬ್ಬಿರಬಹುದಾ ಕಾದು ನೋಡ್ಬೇಕು..

ಒಟ್ಟಿನಲ್ಲಿ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಗೆಲ್ಲುವ ಮೊದಲು ವಿನ್ನರ್ ಯಾರು ಅನ್ನೋ ಚರ್ಚೆ ಇತ್ತು.. ಈಗ ಅದು ಬದಲಾಗಿದೆ… ವಿನ್ನರ್ ಆಗಿರೋ ಚಂದನ್ ಯಾರನ್ನ ಮದುವೆಯಾಗಲಿದ್ದಾರೆ ಅಂತ.. ಸದ್ಯಕ್ಕೆ ಇಂತಹದೊಂದು ಸುದ್ದಿ ಕೇಳಿ ಬಂದಿದ್ದು, ಕಾದು ನೋಡೋಣ ಇದು ಎಷ್ಟು ಸತ್ಯ ಅಂತ…

Pic courtesy: Colors Kannada

Comments

comments

Similar Articles

166 thoughts on “ಅಗ್ನಿಸಾಕ್ಷಿ ಸನ್ನಿಧಿಯೊಂದಿಗೆ ಚಂದನ್ ಶೆಟ್ಟಿ ಎಂಗೇಜ್ಮೆಂಟ್.. ಎಲ್ಲಿ..? ಯಾವಾಗ..?

 1. Hello would you mind letting me know which webhost you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 different internet browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you recommend a good internet hosting provider at a reasonable price? Cheers, I appreciate it!

 2. 來自瑞士的Teosyal®透明質酸,是由世界第三大以透明質酸為基礎的TEOXANE藥廠研發。Teosyal ®Redensity II® 是專門為眼部肌膚而設計的透明質酸。屬於半鏈結透明質酸的Redensity II® ,輕微吸濕力可減少水腫。 半鏈結透明質酸的柔軟度較高,於注射之後不會產主粒狀問題。可撫平中度皺紋,主要用於淚溝、額紋、手部填充、木偶紋、豐唇、耳珠、太陽穴、人中、面頰填充、虎紋

 3. I would like to show thanks to the writer just for rescuing me from this particular difficulty. As a result of surfing around through the the net and coming across opinions that were not powerful, I figured my life was well over. Being alive without the presence of approaches to the issues you have solved as a result of the posting is a critical case, as well as the kind which could have in a negative way affected my career if I hadn’t encountered your web site. Your main understanding and kindness in controlling every part was precious. I don’t know what I would’ve done if I had not come across such a step like this. I can now look forward to my future. Thanks so much for the specialized and sensible help. I will not be reluctant to recommend your web blog to any person who needs to have direction on this matter.

 4. FineScan 會在肌膚上製造數以千計的細小深入傷口,即所謂的顯微加熱區(microthermal zone),但要確保每次治療時皆有部份組織不受能量影響,於是,每一個顯微加熱區的作用雖然強烈而明顯,但周圍都包覆著正常且結構完整的皮膚組織,使傷口能在短時間內癒合,並替換之前有缺陷的受損組織。Finescan不僅可讓表皮新生,更可促進深層膠原再生,從內而外徹底喚醒細胞,瞬時找回年輕時的肌膚狀態。憑藉最新的雙軸技術,FINESCAN 6可治療 – 面部 – 頸部 – 暗瘡凹凸洞 – 增生性疤痕

 5. I together with my friends have already been taking note of the excellent tips and hints on the blog while all of the sudden I got a terrible feeling I never expressed respect to you for those tips. All the guys became as a consequence glad to read through all of them and have simply been using them. Thank you for being so accommodating and for going for varieties of outstanding guides most people are really eager to know about. Our own sincere apologies for not expressing appreciation to you sooner.

 6. I would like to point out my admiration for your generosity for people who need guidance on that question. Your special commitment to getting the solution along was especially effective and have consistently helped guys and women like me to arrive at their objectives. Your new warm and friendly key points can mean much to me and even more to my office colleagues. Warm regards; from all of us.

 7. I needed to create you a tiny observation to help give many thanks yet again relating to the lovely tricks you’ve contributed in this article. It’s simply unbelievably open-handed of you to grant publicly all that many of us would’ve made available for an electronic book to help make some cash for themselves, and in particular now that you could possibly have tried it in case you wanted. Those things as well served as the good way to be sure that many people have similar fervor the same as my personal own to know the truth more with regards to this matter. I am sure there are numerous more pleasurable periods in the future for folks who scan your blog post.

 8. I precisely needed to appreciate you again. I’m not certain the things that I would have taken care of in the absence of the entire creative ideas shown by you directly on this problem. It had been a real distressing problem for me, nevertheless being able to see this skilled strategy you resolved that forced me to leap for fulfillment. I’m thankful for this work and even sincerely hope you comprehend what an amazing job your are providing instructing others thru a web site. More than likely you’ve never encountered any of us.

 9. I really wanted to post a brief word to thank you for some of the pleasant solutions you are placing at this website. My extended internet search has at the end of the day been rewarded with reliable facts and techniques to talk about with my friends. I would suppose that most of us site visitors actually are rather lucky to be in a superb site with so many lovely individuals with insightful points. I feel pretty lucky to have come across your webpage and look forward to plenty of more amazing minutes reading here. Thank you once again for everything.

 10. Thank you for all your valuable effort on this blog. My niece loves participating in investigations and it’s easy to see why. We hear all about the lively ways you make reliable strategies on the web site and increase participation from the others about this area of interest so our favorite princess is without question starting to learn a whole lot. Enjoy the remaining portion of the new year. You are always conducting a stunning job.

 11. I wanted to write you the bit of word just to thank you over again with your remarkable methods you’ve provided in this case. This has been quite remarkably generous with people like you to make freely all that a lot of folks could possibly have offered for sale as an ebook to end up making some profit for themselves, especially seeing that you might have done it if you desired. Those ideas as well acted as the easy way to comprehend most people have a similar zeal similar to my personal own to realize somewhat more concerning this condition. I’m certain there are lots of more fun occasions in the future for those who see your site.

 12. Thanks a lot for providing individuals with remarkably superb chance to read from this blog. It is usually so useful plus full of a great time for me and my office mates to search your site on the least three times a week to study the latest issues you will have. Of course, I’m just always satisfied with the very good knowledge you give. Selected two facts in this posting are rather the simplest we have all had.

 13. I’m also commenting to let you be aware of of the great encounter my girl went through viewing your blog. She mastered some details, including how it is like to have an ideal teaching spirit to make the rest really easily learn about certain specialized subject areas. You truly did more than readers’ desires. Thank you for imparting these productive, safe, explanatory and in addition unique guidance on the topic to Ethel.

 14. I am just writing to let you be aware of what a brilliant encounter my cousin’s daughter developed browsing your web site. She picked up too many issues, most notably how it is like to possess an ideal teaching heart to make many others with no trouble know just exactly certain grueling things. You really did more than our expectations. Many thanks for churning out these important, trustworthy, edifying and also fun guidance on this topic to Janet.

 15. I simply wanted to say thanks once again. I am not sure the things I would have accomplished in the absence of the thoughts contributed by you relating to my situation. It was actually a frightening crisis for me personally, but encountering the very professional fashion you dealt with the issue made me to weep with joy. Now i’m thankful for the guidance and then hope you find out what a powerful job you have been undertaking teaching the others through the use of a blog. I know that you’ve never encountered any of us.

 16. I precisely had to thank you very much once again. I am not sure the things I would’ve accomplished in the absence of the type of advice provided by you over such a area of interest. Entirely was a real frightful matter for me personally, however , encountering your skilled fashion you dealt with the issue made me to leap over joy. Extremely grateful for this work and thus sincerely hope you really know what an amazing job you have been getting into teaching people today using your blog post. I’m certain you’ve never met any of us.

 17. I’m writing to make you understand what a terrific discovery my princess went through checking your site. She figured out lots of issues, which include what it’s like to have an amazing giving mood to let many more with ease fully understand a number of problematic topics. You undoubtedly surpassed our desires. I appreciate you for distributing the powerful, trusted, explanatory and also cool tips about your topic to Evelyn.

 18. I really wanted to post a quick comment so as to thank you for these pleasant guides you are writing on this website. My extensive internet investigation has at the end of the day been paid with pleasant suggestions to go over with my family. I would repeat that we readers actually are really blessed to exist in a notable place with many wonderful professionals with interesting tricks. I feel really fortunate to have encountered your web site and look forward to tons of more entertaining times reading here. Thanks a lot once more for everything.

 19. I as well as my friends came studying the nice advice found on the blog then before long developed a terrible feeling I never expressed respect to the site owner for those secrets. Most of the ladies came consequently joyful to see them and now have sincerely been loving these things. We appreciate you getting quite considerate and also for choosing this form of wonderful things most people are really desirous to learn about. My very own honest apologies for not saying thanks to you sooner.

 20. I and also my pals ended up following the great strategies located on the website and then unexpectedly I got a horrible suspicion I never thanked you for those tips. These people had been so passionate to read through them and have in fact been tapping into those things. Appreciation for really being indeed helpful and also for figuring out variety of good useful guides most people are really needing to learn about. My personal honest regret for not expressing gratitude to you earlier.

 21. This is really interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your wonderful post. Also, I have shared your site in my social networks!

 22. My brother suggested I might like this websiteHe was once totally rightThis post truly made my dayYou can not imagine simply how a lot time I had spent for this information! Thanks!

 23. This particular blog is without a doubt interesting additionally diverting. I have picked many interesting stuff out of this blog. I ad love to return again and again. Cheers!

 24. This is really interesting, You are a very skilled blogger. I have joined your feed and look forward to seeking more of your fantastic post. Also, I have shared your site in my social networks!

 25. I simply want to mention I am just very new to blogging and really savored your page. Almost certainly I’m want to bookmark your website . You surely have remarkable writings. Thank you for sharing with us your web page.

 26. It is really a great and helpful piece of info. I am happy that you just shared this helpful tidbit with us. Please stay us up to date like this. Thanks for sharing.

 27. Sweet blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I ave been trying for a while but I never seem to get there! Thanks

 28. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

Leave a Reply

Top