ಆಶಿತಾಗೆ ಜಗನ್‌ ಅಂದ್ರೆ ಯಾರು‌ ಅಂತಾನೆ ಗೊತ್ತಿಲ್ವಂತೆ..! ಹೀಗೆ ಹೇಳಲು ಕಾರಣವೇನು ಗೊತ್ತಾ..?

ಕಳೆದ‌ ವಾರ ಮನೆಯ ಸದಸ್ಯರಿಗೆ ತಮ್ಮ‌ ಮನೆಯವರನ್ನ ನೋಡುವ ಅವಕಾಶ‌‌ ಕೊಟ್ಟಿದ್ರು ಬಿಗ್ ಬಾಸ್… ಈ‌ ಎಲ್ಲ‌ ಸಂಚಿಕೆಗೂ ಪ್ರೇಕ್ಷಕರಿಂದ ಉತ್ತಮ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆ ವ್ಯಕ್ತವಾಗಿತ್ತು.. ಜೊತೆಗೆ ಸ್ಪರ್ಧಿಗಳಿಗೂ‌ ತಮ್ಮ‌ ಮನೆಯವರನ್ನ‌ ನೋಡಿದ ಖುಷಿ ಸಿಕ್ಕಿತ್ತು…

ಈ ವಾರವೂ ಮನೆಗೆ ಅತಿಥಿಗಳಾಗಿ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಹಳೆ ಸ್ಪರ್ಧಿಗಳೆ ಹೋಗುತ್ತಿದ್ದಾರೆ… ನಿನ್ನೆಯ ಸಂಚಿಕೆಯಲ್ಲಿ ತೇಜಸ್ವಿನಿ ಹಾಗೆ ಆಶಿತಾ ಬೇರೆ ಬೇರೆ ಸಮಯಗಳಲ್ಲಿ ಬಿಗ್ಬಾಸ್ ಮನೆಗೆ ಒಂದು ಸುತ್ತು ಹೋಗಿ ಬಂದ್ರು… ಹೋಗಿ ಬಂದಿದ್ದು ಮಾತ್ರವಲ್ಲ ಟಾಸ್ಕ್ ನ ಸಹ ಆಡಿಸಿ ಬಂದ್ರು..

ಇನ್ನೂ ಆಶಿತಾ ಬಂದಿದ್ದು‌ ಎಂದಿನಂತೆ ಮನೆಯವರಿಗೆ ಖುಷಿ ನೀಡಿತ್ತು… ಹೀಗಾಗೆ ಈಕೆಯನ್ನ ಮನೆಯವರೆಲ್ಲ ಆತ್ಮೀಯವಾಗಿಯೆ ಬರ ಮಾಡಿಕೊಂಡಿದ್ರು.. ಕುಶಲೋಪರಿಯನ್ನ ವಿಚಾರಿಸುತ್ತ ಮಾತನಾಡುತ್ತಿದ್ದ ಆಶಿತಾಗೆ ಕೇಳಿಬಂದ ಪ್ರಶ್ನೆ ಜಗನ್ ಬಗ್ಗೆ…

ನಿಮಗೆ ಜಗನ್ ಆಶಿತಾ‌ ಬಗ್ಗೆ ಹೆಚ್ಚಾಗಿ ಹೇಳಬೇಕಿಲ್ಲ.. ಮನೆಯಲ್ಲಿ ಪ್ರೇಮಿಗಳ ಹಾಗೆ ಇದ್ರು ಅನ್ನೋ ಮಾತುಗಳಿದ್ರು, ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ನಿಂದ ಹೊರ ಬಂದಮೇಲೆ ಈ ಬಗ್ಗೆ ಜನತೆಗೆ ಸ್ಪಷ್ಟ ಹೇಳಿಕೆಯನ್ನ ನೀಡಿ ನಾವು ಜಸ್ಟ್ ಫ್ರೆಂಡ್ ಅಂತ ಹೇಳಿದ್ರು…

ಆದ್ರೆ ಮನೆಯಲ್ಲಿ ಇಂದು ದಿವಾಕರ್ ಜಗನ್ ಹೇಗಿದ್ದಾರೆ ಅನ್ನೋ ಪ್ರಶ್ನೆಯನ್ನ ಆಶಿತಾ ಮುಂದಿಟ್ಟಾಗ ಆಶಿತಾ ಹೇಳಿದ್ದು ಹೀಗಿತ್ತು‌‌‌..’ಜಗನ್ ಅಂದ್ರೆ ಯಾರು ಅಂದ್ರು’… ಇದಕ್ಕೆ‌ ಒಂದು ಕ್ಷಣ ಎಲ್ಲ ಶಾಕ್ ಆದ್ರೂ… ಇದಕ್ಕೆ ಚಂದನ್ ಫೋಟೊ ತೋರಿಸಿ ಅವರೆ ಜಗನ್ ಅಂದ್ರು…

ಈ ವಿಚಾರಕ್ಕೆ ಅಷ್ಟೇನೂ ಸೊಪ್ಪು ಹಾಕದ ಆಶಿತಾ ಇನ್ನೇನು‌ ಕೆಲವಾರಗಳಲ್ಲಿ ನೀವೂ ಎಲ್ಲ ಆಚೆ ಬರ್ತೀರಾ ಅಲ್ವ ಆಗ ಗೊತ್ತಾಗುತ್ತೆ ಜಗನ್ ಹೇಗಿದ್ದಾನೆ ಅಂತ ಹೇಳಿ ಸುಮ್ಮನಾದ್ರು…

ಇದಿಷ್ಟು ತಮಾಷೆಯಾಗಿ ನಡೆಯುತ್ತಿದ್ದ ಮಾತುಕತೆಯಾಗಿದ್ರಿಂದ ಆಶಿತಾ ಅವರು ಕೂಡ ಅದಕ್ಕೆ ಅಷ್ಟೆ ತಮಾಷೆಯಾಗಿ ಉತ್ತರ ನೀಡಿದ್ರು… ಆದ್ರೆ ಈ ಉತ್ತರವನ್ನ ಮನೆಯವರು ನಿರೀಕ್ಷಿಸಿರಲಿಲ್ಲ ಅನ್ನಿಸುತ್ತೆ… ಒಟ್ಟಿನಲ್ಲಿ‌ ಆಶಿತಾ ಇಂದು ಮನೆಗೆ ಹೋಗಿದ್ದು ಅಲ್ಲಿನ ಸ್ಪರ್ಧಿಗಳ ಮೊಗದಲ್ಲಿ‌ ನಗುವನ್ನ ತರೆಸಿತ್ತು…

pic courtsy:Colore HD

Comments

comments

Similar Articles

136 thoughts on “ಆಶಿತಾಗೆ ಜಗನ್‌ ಅಂದ್ರೆ ಯಾರು‌ ಅಂತಾನೆ ಗೊತ್ತಿಲ್ವಂತೆ..! ಹೀಗೆ ಹೇಳಲು ಕಾರಣವೇನು ಗೊತ್ತಾ..?

 1. Wonderful paintings! That is the type of info that are meant to be shared around the web. Shame on the search engines for not positioning this put up upper! Come on over and seek advice from my site . Thanks =)

 2. 有關脂肪幹細胞、抽脂手術、脂肪存活、存活、自體脂肪移植、自體脂肪注射、全臉補脂、自體脂肪隆乳等一些詳細敘述或似是而非或有爭議的事項。

 3. 【美妝】新手修顏必入!! LUNASOL 浄化妝容 2018 夏日系列 – Katerina的花俏部落格 •Beauty •Fashion •Lifestyle 【美妝】新手修顏必入!! LUNASOL 浄化妝容 2018 夏日系列, Katerina的花俏部落格 •Beauty •Fashion •Lifestyle: 【美妝】新手修顏必入!! LUNASOL 浄化妝容 2018 夏日系列, Katerina的花俏部落格 •Beauty •Fashion •Lifestyle

 4. Wolves are interested in Portsmouth midfielder Michael Brown. The dogged midfielder looks to have played his last game for Pompey after triggering a contract clause that would increase his salary to £35,000 a week. Wolves eyeing move for Portsmouth midfielder Michael Brown

 5. I simply want to mention I’m beginner to blogging and site-building and definitely loved you’re blog site. Probably I’m likely to bookmark your blog . You really come with fabulous well written articles. Regards for revealing your web-site.

 6. I have been surfing on-line greater than three hours lately, yet I never discovered any fascinating article like yours. It¡¦s lovely value enough for me. Personally, if all web owners and bloggers made good content as you did, the web can be much more helpful than ever before.

 7. The refreshing Zune browser is remarkably superior, nevertheless not as superior as the iPod’s. It works nicely, nevertheless is not as instantaneous as Safari, and is made up of a clunkier interface. If by yourself from time to time system upon taking the net browser which is not an issue, but if you happen to be planning toward go through the world wide web alot versus your PMP then the iPod’s more substantial screen and much better browser may perhaps be vital.

 8. I would like to convey my love for your generosity supporting individuals who need assistance with in this concern. Your real commitment to passing the solution all around has been definitely insightful and have really empowered many people like me to realize their aims. Your new helpful help means much a person like me and a whole lot more to my fellow workers. Thanks a ton; from everyone of us.

 9. I have learn several just right stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I surprise how a lot attempt you put to create this type of fantastic informative website.

 10. Hiya, I’m really glad I’ve found this info. Nowadays bloggers publish just about gossips and net and this is actually irritating. A good blog with exciting content, this is what I need. Thanks for keeping this web-site, I’ll be visiting it. Do you do newsletters? Cant find it.

 11. I precisely wanted to appreciate you once more. I am not sure what I might have tried without the type of secrets revealed by you directly on such a area of interest. It became a very terrifying scenario in my circumstances, but seeing this professional style you managed it took me to leap with happiness. I’m happier for the information and as well , trust you recognize what a powerful job that you’re putting in teaching the rest with the aid of your blog post. I am certain you have never encountered any of us.

 12. Sorry for the huge evaluate, still I’m very loving the contemporary Zune, and anticipate this, as nicely as the good quality reviews some other persons incorporate published, will assistance on your own make a decision if it is really the immediately choice for you.

 13. My husband and i felt now joyous that Albert managed to round up his basic research via the ideas he acquired through your site. It is now and again perplexing just to continually be freely giving things which often most people may have been selling. And now we fully understand we need the blog owner to thank because of that. All the illustrations you’ve made, the straightforward blog navigation, the relationships you help promote – it is many impressive, and it’s really aiding our son and the family understand the idea is entertaining, and that is incredibly vital. Many thanks for all the pieces!

 14. Excellent post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Very useful information particularly the last part 🙂 I care for such information a lot. I was looking for this particular information for a long time. Thank you and good luck.

 15. You are my inhalation , I possess few blogs and sometimes run out from to post .I think this website has some real wonderful info for everyone. “The foundation of every state is the education of its youth.” by Diogenes.

 16. I intended to write you the bit of observation in order to thank you over again just for the fantastic views you have contributed on this site. It’s quite shockingly generous with people like you to make freely what some people could have marketed for an electronic book in making some profit for themselves, precisely since you might well have done it if you desired. Those solutions likewise worked to become a fantastic way to realize that someone else have similar zeal like mine to find out great deal more with regard to this condition. Certainly there are thousands of more fun occasions up front for individuals that start reading your website.

 17. The Zune concentrates upon being a Portable Media Player. Not a web browser. Not a game machine. Quite possibly inside the future it’s going to do even superior within just all those areas, yet for at present it is really a superior route toward set up and hear in the direction of your music and movies, and is with out peer within just that regard. The iPod’s positive aspects are its internet visiting and purposes. If these reliable more persuasive, maybe it is your least complicated determination.

 18. Excellent post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Very useful info particularly the last part 🙂 I care for such info much. I was seeking this particular info for a very long time. Thank you and best of luck.

 19. I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my problem. You’re incredible! Thanks!

 20. Hey very nice site!! Man .. Excellent .. Superb .. I will bookmark your web site and take the feeds also¡KI am happy to find so many useful info here in the publish, we need develop more techniques on this regard, thank you for sharing. . . . . .

 21. You are my inspiration, I own few blogs and infrequently run out from brand :). “Yet do I fear thy nature It is too full o’ the milk of human kindness.” by William Shakespeare.

 22. My wife and i have been very thankful when Jordan managed to deal with his research by way of the ideas he received out of your web site. It is now and again perplexing just to always be freely giving guidance that some others could have been trying to sell. And now we acknowledge we have the website owner to thank for this. Most of the explanations you have made, the straightforward web site navigation, the relationships your site help to engender – it is many amazing, and it is facilitating our son and the family believe that that concept is cool, which is certainly pretty fundamental. Thanks for all the pieces!

 23. I’ve been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all web owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.

 24. Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed! Extremely useful info specifically the last part 🙂 I care for such information much. I was seeking this certain information for a long time. Thank you and good luck.

 25. I simply had to thank you very much yet again. I do not know what I could possibly have taken care of without those tricks shown by you on such topic. This has been an absolute frightening difficulty for me, nevertheless encountering a new well-written approach you resolved it took me to cry for contentment. Now i’m thankful for your support and thus pray you are aware of a great job that you are undertaking instructing the rest thru your web blog. Most probably you have never met any of us.

 26. Great post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Very useful info specially the last part 🙂 I care for such information much. I was looking for this certain info for a long time. Thank you and good luck.

 27. It is the best time to make some plans for the future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you few interesting things or tips. Maybe you could write next articles referring to this article. I want to read even more things about it!

 28. Please let me know if you’re looking for a article writer for your site. You have some really great articles and I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an email if interested. Many thanks!

 29. I’ll right away grab your rss feed as I can’t find your email subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Please permit me understand in order that I may subscribe. Thanks.

 30. Howdy would you mind sharing which blog platform you’re working with? I’m planning to start my own blog soon but I’m having a difficult time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!

 31. you are truly a just right webmaster. The web site loading speed is incredible. It sort of feels that you’re doing any unique trick. Moreover, The contents are masterwork. you’ve performed a excellent job in this matter!

 32. Great beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 33. Undeniably imagine that which you stated. Your favorite reason appeared to be at the web the simplest thing to take into account of. I say to you, I definitely get irked even as other folks consider worries that they just don’t know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the entire thing without having side-effects , folks could take a signal. Will likely be back to get more. Thank you

 34. Palms down, Apple’s application retailer wins as a result of a mile. It’s a substantial amount of all kinds of purposes vs a very not happy option of a handful for Zune. Microsoft has applications, especially in the realm of game titles, but I’m not positive I might will need toward bet upon the potential if this part is essential toward oneself. The iPod is a a great deal superior selection inside that scenario.

 35. I wish to show appreciation to the writer for bailing me out of this particular instance. Just after exploring throughout the internet and obtaining ways that were not pleasant, I believed my life was well over. Existing without the presence of approaches to the issues you’ve sorted out through your main write-up is a crucial case, and the kind that would have in a negative way damaged my career if I hadn’t discovered your blog post. The skills and kindness in playing with a lot of stuff was very helpful. I don’t know what I would have done if I hadn’t come upon such a step like this. I can also at this moment look ahead to my future. Thanks very much for the expert and effective help. I won’t think twice to refer your web site to anyone who should have counselling about this area.

 36. I like what you guys are up also. Such clever work and reporting! Carry on the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my site :).

 37. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is needed to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web savvy so I’m not 100 positive. Any suggestions or advice would be greatly appreciated. Thanks

 38. You actually make it appear really easy along with your presentation but I in finding this matter to be actually one thing that I believe I would never understand. It sort of feels too complicated and very broad for me. I’m taking a look forward on your subsequent publish, I’ll try to get the hold of it!

 39. obviously like your web-site however you need to check the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I to find it very troublesome to tell the reality on the other hand I will certainly come back again.

 40. Apple currently contains Rhapsody as an application, which is a perfect start, nevertheless it is at the moment hampered as a result of the incapacity toward store regionally on your iPod, and has a dismal 64kbps bit value. If this changes, then it will to some degree negate this usefulness for the Zune, yet the Ten audio for every thirty day period will even now be a big furthermore inside of Zune Pass’ prefer.

 41. Very interesting details you have mentioned , appreciate it for posting . “These days an income is something you can’t live without–or within.” by Tom Wilson.

 42. Spot on with this write-up, I actually suppose this website wants far more consideration. I’ll most likely be once more to read rather more, thanks for that info.

 43. Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So good to seek out any individual with some authentic thoughts on this subject. realy thanks for beginning this up. this website is something that is needed on the internet, somebody with somewhat originality. useful job for bringing something new to the web!

 44. Thank you a bunch for sharing this with all of us you actually recognise what you’re speaking about! Bookmarked. Kindly additionally consult with my web site =). We may have a link alternate contract among us!

 45. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this superb blog! I suppose for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to new updates and will share this site with my Facebook group. Talk soon!

 46. I really enjoy reading through on this website , it contains great blog posts. “Dream no small dreams. They have no power to stir the souls of men.” by Victor Hugo.

 47. Excellent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just extremely wonderful. I really like what you’ve acquired here, certainly like what you’re stating and the way in which you say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it sensible. I can not wait to read much more from you. This is actually a tremendous site.

 48. I simply needed to thank you very much again. I am not sure the things that I would’ve made to happen without the actual techniques shown by you concerning this area. Entirely was a real challenging situation for me personally, nevertheless seeing your skilled style you solved it forced me to jump for delight. I’m grateful for the work and then trust you find out what a great job you were doing teaching other individuals using your web site. I know that you have never met any of us.

 49. I needed to compose you one little bit of word in order to say thanks yet again for these breathtaking ideas you have provided on this website. It’s strangely open-handed with people like you to provide openly precisely what many people would’ve distributed as an e-book in order to make some bucks for their own end, precisely considering the fact that you could have done it if you ever wanted. The advice as well acted as a easy way to realize that other people online have the same dream much like my very own to find out very much more on the topic of this problem. I am certain there are many more fun sessions up front for people who read carefully your blog post.

 50. I have to express my gratitude for your kindness in support of people who require assistance with this important field. Your special commitment to passing the solution around appears to be amazingly effective and have consistently enabled professionals just like me to realize their endeavors. Your amazing invaluable instruction entails a whole lot to me and further more to my colleagues. Thanks a lot; from each one of us.

 51. Great – I should certainly pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all the tabs and related information ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it at all. Reasonably unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, site theme . a tones way for your client to communicate. Excellent task.

 52. The clean Zune browser is incredibly Fantastic, however not as Fantastic as the iPod’s. It will work perfectly, but just isn’t as instantaneous as Safari, and contains a clunkier interface. If your self sometimes plan upon using the world wide web browser which is not an issue, nonetheless if you are planning toward examine the world-wide-web alot towards your PMP then the iPod’s larger screen and far better browser could be substantial.

 53. A large percentage of of what you state happens to be supprisingly appropriate and it makes me wonder why I hadn’t looked at this in this light before. This particular piece truly did turn the light on for me personally as far as this specific subject matter goes. Nonetheless at this time there is 1 issue I am not really too comfortable with so whilst I try to reconcile that with the actual main idea of the position, allow me observe what the rest of your subscribers have to point out.Nicely done.

 54. Hello, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam comments? If so how do you prevent it, any plugin or anything you can advise? I get so much lately it’s driving me mad so any help is very much appreciated.

 55. You are my aspiration, I possess few web logs and sometimes run out from brand :). “Yet do I fear thy nature It is too full o’ the milk of human kindness.” by William Shakespeare.

 56. Thanks for your interesting article. Other thing is that mesothelioma cancer is generally due to the breathing of material from asbestos fiber, which is a extremely dangerous material. It’s commonly viewed among personnel in the building industry who definitely have long contact with asbestos. It’s also caused by moving into asbestos covered buildings for a long period of time, Inherited genes plays an important role, and some consumers are more vulnerable for the risk when compared with others.

 57. Nice read, I just passed this onto a friend who was doing a little research on that. And he actually bought me lunch because I found it for him smile Therefore let me rephrase that: Thank you for lunch!

 58. Thanks so much for providing individuals with a very breathtaking opportunity to read from this site. It can be very excellent and full of amusement for me and my office mates to search the blog at the least three times in one week to see the fresh guidance you will have. And indeed, I am actually pleased considering the sensational pointers you serve. Selected 3 areas in this posting are undoubtedly the most suitable I’ve ever had.

 59. Thanks for sharing excellent informations. Your site is very cool. I’m impressed by the details that you’ve on this web site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found simply the info I already searched everywhere and just couldn’t come across. What a great site.

 60. Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s really informative. I am going to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers!

 61. Magnificent web site. Lots of useful info here. I’m sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious. And certainly, thanks for your sweat!

 62. This is getting to be a bit added subjective, however I much choose the Zune Marketplace. The interface is colourful, includes far more aptitude, and some interesting capabilities together with ‘Mixview’ that enable yourself suddenly look at identical albums, tunes, or other customers identical in the direction of what you’re listening towards. Clicking upon one of individuals will heart upon that solution, and one more fixed of “neighbors” will occur into watch, enabling your self in direction of navigate near exploring by way of comparable artists, tunes, or people. Speaking of people, the Zune “Social” is far too best enjoyable, allowing oneself identify some others with shared choices and getting mates with them. Yourself then can hear in direction of a playlist built primarily based on an amalgamation of what all your good friends are listening toward, which is much too interesting. These apprehensive with privacy will be relieved to recognize by yourself can keep away from the public in opposition to looking at your personal listening behaviors if your self consequently come to a decision.

 63. I just could not depart your web site before suggesting that I extremely loved the standard information an individual provide in your guests? Is gonna be back regularly in order to inspect new posts

 64. My spouse and i ended up being really thankful when Louis could do his basic research via the ideas he received through the web site. It’s not at all simplistic to just choose to be releasing steps the others could have been trying to sell. Therefore we acknowledge we now have you to appreciate for this. The type of explanations you’ve made, the straightforward website navigation, the relationships you will assist to instill – it’s all awesome, and it is aiding our son in addition to the family consider that that article is excellent, and that is particularly vital. Thanks for the whole thing!

 65. I have observed that costs for internet degree pros tend to be a terrific value. Like a full Bachelors Degree in Communication in the University of Phoenix Online consists of Sixty credits with $515/credit or $30,900. Also American Intercontinental University Online gives a Bachelors of Business Administration with a overall study course element of 180 units and a tariff of $30,560. Online degree learning has made getting your college degree been so detailed more than before because you can easily earn your own degree from the comfort in your home and when you finish from office. Thanks for all the tips I have really learned through your website.

 66. I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this site. Thank you, I’ll try and check back more frequently. How frequently you update your site?

 67. I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an shakiness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 68. Have you ever considered about including a little bit more than just your articles? I mean, what you say is important and everything. However just imagine if you added some great graphics or videos to give your posts more, “pop”! Your content is excellent but with images and video clips, this website could certainly be one of the very best in its niche. Fantastic blog!

 69. Great paintings! This is the kind of information that are meant to be shared across the internet. Shame on the search engines for now not positioning this put up higher! Come on over and seek advice from my website . Thanks =)

 70. What i don’t understood is in truth how you’re now not really a lot more neatly-favored than you may be now. You’re very intelligent. You already know therefore significantly when it comes to this topic, produced me individually imagine it from a lot of varied angles. Its like men and women are not involved until it’s something to do with Woman gaga! Your personal stuffs great. Always deal with it up!

 71. I am going to machines this examine to 2 styles of persons: recent Zune owners who are thinking about an upgrade, and americans trying toward decide in between a Zune and an iPod. (There are other players relevance considering out there, which includes the Sony Walkman X, yet I hope this delivers on your own plenty of details in direction of make an knowledgeable determination of the Zune vs avid gamers other than the iPod line as effectively.)

 72. We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your web site offered us with valuable info to work on. You have done an impressive job and our whole community will be thankful to you.

 73. Pretty section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital to assert that I acquire actually enjoyed account your blog posts. Anyway I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

 74. Very interesting information!Perfect just what I was looking for! “If you want to test your memory, try to recall what you were worrying about one year ago today.” by Rotarian.

 75. I would like to get across my admiration for your kind-heartedness supporting individuals that should have help on that content. Your real dedication to getting the message throughout appears to be rather productive and have without exception made people like me to reach their dreams. This valuable hints and tips can mean much to me and substantially more to my colleagues. Best wishes; from everyone of us.

 76. Great beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how can i subscribe for a blog website? The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

 77. I have to show my admiration for your kindness in support of men who really need assistance with this subject matter. Your special dedication to getting the solution across became exceedingly advantageous and has permitted guys and women like me to get to their pursuits. This invaluable report denotes a lot a person like me and additionally to my fellow workers. Many thanks; from all of us.

 78. Great ¡V I should certainly pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all tabs and related info ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task..

 79. I am writing to let you understand what a superb encounter my wife’s child went through checking your web site. She figured out some pieces, with the inclusion of how it is like to possess an amazing coaching spirit to get other people effortlessly understand specific extremely tough subject matter. You undoubtedly exceeded my desires. Many thanks for producing these useful, healthy, informative and in addition fun tips on that topic to Ethel.

 80. I’m extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the nice quality writing, it is rare to see a great blog like this one today..

 81. This is getting a little bit a lot more subjective, still I significantly favor the Zune Market place. The interface is colourful, includes even more flair, and some awesome options together with ‘Mixview’ that allow oneself abruptly watch related albums, audio, or other people similar to what you happen to be listening in direction of. Clicking upon one particular of individuals will heart on that merchandise, and a different established of “neighbors” will appear into feeling, allowing oneself to navigate more than exploring through comparable artists, audio, or end users. Speaking of buyers, the Zune “Social” is way too superb pleasurable, permitting you discover other folks with shared choices and turning into friends with them. Yourself then can listen in direction of a playlist created based mostly on an amalgamation of what all your friends are listening in the direction of, which is far too enjoyable. Those people concerned with privateness will be relieved towards comprehend oneself can protect against the community against looking at your unique listening behavior if yourself thus get.

 82. Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I am very glad to see such great info being shared freely out there.

 83. Simply wish to say your article is as astounding. The clearness in your post is just excellent and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please carry on the gratifying work.

 84. Magnificent beat ! I would like to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog website? The account aided me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

 85. Thank you, I’ve recently been searching for information approximately this topic for ages and yours is the best I’ve came upon so far. However, what in regards to the bottom line? Are you certain about the supply?

 86. I’ll tools this overview in the direction of 2 patterns of individuals: recent Zune homeowners who are taking into consideration an enhance, and Those attempting toward choose amongst a Zune and an iPod. (There are other players worth taking into consideration out there, such as the Sony Walkman X, yet I be expecting this features by yourself plenty of data to produce an informed option of the Zune vs avid gamers other than the iPod line as very well.)

 87. I like the helpful info you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here frequently. I am quite certain I will learn many new stuff right here! Best of luck for the next!

Leave a Reply

Top