ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ನ ಬೇಬಿ ಡಾಲ್ ನಿವೇದಿತ ಗೌಡ.. ಫುಲ್ ಬಯೋಡೇಟಾ ಇಲ್ಲಿದೆ ನೋಡಿ

ಬಹುನೀರಿಕ್ಷಿತ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಸೀಸನ್ – 5 ನಿನ್ನೆ ಕಲರ್ಸ್ ಸೂಪರ್ ನಲ್ಲಿ ಗ್ರ್ಯಾಂಡ್ ಓಪನಿಂಗ್ ಸಿಕ್ಕಿದೆ. ಕಿಚ್ಚ ಸುದೀಪ್ ಸಾರಥ್ಯದಲ್ಲಿ ಮೂಡಿಬರುತ್ತಿರುವ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಹಿಂದಿನ ಎಲ್ಲಾ ಸೀಸನ್ ಗಿಂತ ಈ ಬಾರಿ ವಿಭಿನ್ನವಾಗಿದೆ. ಎಂದಿನಂತೆ ಈ ಬಾರಿಯೂ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ನಲ್ಲಿ 17 ಸ್ಪರ್ಧಿಗಳಿದ್ದು, ಕೇವಲ ಸೆಲೆಬ್ರಿಟಿಗಳು ಮಾತ್ರವಲ್ಲದೆ ಸಾಮಾನ್ಯ ಜನರಿಗೂ ಅವಕಾಶ ಕಲ್ಪಿಸಲಾಗಿದೆ.

ಕೃಪೆ: ಕಲರ್ಸ್ ಸೂಪರ್

ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಸೀಸನ್ 5ರ ಅಭ್ಯರ್ಥಿಗಳ ಲಿಸ್ಟ್ ಇಲ್ಲಿದೆ.

ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಸೀಸನ್ 5ರಲ್ಲಿ 17 ಸ್ಪರ್ಧಿಗಳನ್ನು ಆಯ್ಕೆ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು, ಅದರಲ್ಲಿ 6 ಮಂದಿ ಸಾಮಾನ್ಯ ಜನರು, ಹೀಗೆ ಎಂಟ್ರಿ ಕೊಟ್ಟು 8ನೇ ಕಂಟೆಸ್ಟಂಟ್‌‌ ಮಾತ್ರ ಎಲ್ಲಾ ಸ್ಪರ್ಧಿಗಳಿಗಿಂತ ತುಂಬಾನೇ ಡಿಫೆರೆಂಟ್ ಆಗಿದ್ರು. ಅವರೇ ನಿವೇದಿತಾ ಗೌಡaaaa.. ದೊಡ್ಡ ಮನೆಗೆ ಎಂಟ್ರಿ ಕೊಟ್ಟ ಸ್ವಲ್ಪ ಹೊತ್ತಿನಲ್ಲಿ ಟ್ರೋಲ್ ಪೇಜ್ ಗಳಿಗೆ ಆಹಾರ ಆಗ್ಬಿಟ್ರು ಈ ಬೇಬಿ ಡಾಲ್.

ಕೃಪೆ: ಕಲರ್ಸ್ ಸೂಪರ್

ಹೌದು, ನಿವೇದಿತಾ ಗೌಡ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ಮನೆಗೆ ಕಾಲಿಡುತ್ತಿದ್ದಂತೆ ಎಲ್ಲರ ಗಮನ ಈಕೆ ಮೇಲೆ ಬಿಳಲು ಕಾರಣ ನಿವೇದಿತಾ ಗೌಡ ಮಾತನಾಡುವ ಭಾಷೆ. ಈ ಹಿಂದೆ ನಿವೇದಿತಾ ಗೌಡ ಸೋಶಿಯಲ್ ಮಿಡಿಯಾದಲ್ಲಿ ಭಲೇ ಫೇಮಸ್. ಡಬ್‌‌ ಸ್ಮ್ಯಾಶ್‌ಗಳ ಮೂಲಕ ಗಮನ ಸೆಳೆದ ನಿವೇದಿತಾ ಗೌಡ ಮೂಲತಃ ಮೈಸೂರಿನವರು. ಓದಿದ್ದು ಮೈಸೂರಿನಲ್ಲಿ, ಬೆಳೆದಿದ್ದು ಮೈಸೂರಿನಲ್ಲಿ ಆದ್ರೆ ಕನ್ನಡ ಮಾತ್ರ ಯಾಕೆ ಹಿಂಗೆ?

ಯಾಕೆಂದ್ರೆ ನಿವೇದಿತಾ ಸ್ಕೂಲ್ ನಲ್ಲಿ ಕನ್ನಡ ಸಬ್ಜೆಕ್ಟ್ ಇರಲಿಲ್ಲ ಹಾಗೂ ಕನ್ನಡ ಭಾಷೆ ಮಾತನಾಡುವಂತಿಲ್ಲ. ಏನಿದ್ರು ಮನೆಯಲ್ಲಿ ಮಾತನಾಡುವ ಅಲ್ಪ ಸ್ವಲ್ಪ ಕನ್ನಡ ಹಾಗೂ ಸ್ಕೂಲ್ನಲ್ಲಿ ಮಾತನಾಡುವ ಇಂಗ್ಲೀಷ್ ಎರಡು ಮಿಕ್ಸ್ ಆಗಿ ಈ ರೀತಿ ಆಗಿಬಿಟ್ಟಿದೆ.

19 ವರ್ಷದ ನಿವೇದಿತಾ ಗೌಡ  BCA ಓದುತ್ತಿದ್ದು, ಜೊತೆಗೆ ಮಾಡೆಲಿಂಗ್‌ ಮಾಡ್ತಾರೆ, ಫ್ಯಾಶನ್‌ ಶೋ ಹಾಗೂ ಜಾಹೀರಾತುಗಳಲ್ಲಿಯೂ ಪಾಲ್ಗೊಂಡಿದ್ದಾರೆ. ನಿವೇದಿತಾ ಗೌಡ ಬಿಗ್‌‌ಬಾಸ್‌‌ ಗಾಗಿ BCA ಪರೀಕ್ಷೆಯನ್ನೇ ಬಿಟ್ಟು ಬಂದಿದ್ದಾರೆ. ತಂದೆಯ ಮುದ್ದಿನ ಮಗಳಾಗಿರುವ ನಿವೇದಿತಾ ಗೌಡಗೆ, ಒಬ್ಬ ತಮ್ಮ ಕೂಡ ಇದ್ದಾನೆ.

ಇದನ್ನೂ ನೋಡಿ : ಬೇಬಿ ಡಾಲ್ ನಿವೇದಿತಾಗೆ ಮೊದಲ ದಿನವೇ ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ನಿಂದ ಶಾಕ್..

Comments

comments

Similar Articles

306 thoughts on “ಬಿಗ್ ಬಾಸ್ ನ ಬೇಬಿ ಡಾಲ್ ನಿವೇದಿತ ಗೌಡ.. ಫುಲ್ ಬಯೋಡೇಟಾ ಇಲ್ಲಿದೆ ನೋಡಿ

 1. I think this is one of the most important information for me. And i am glad reading your article. But want to remark on few general things, The website style is wonderful, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

 2. 大部份曾經生育或經歷更年期的女性都會面臨私密深處及外觀鬆弛問題,不單會影響自信心和伴侶的親密體驗,更有機會造成容易積菌及尿滲等健康問題。全港首部 Venus Fiore閨密儀 RF射頻 私密緊緻療程 專門針對私密各處包括陰道、陰唇及陰阜的專用治療頭,全面改善鬆弛問題;每個治療頭均採用一次性即棄治療蓋,確保衛生。還有ATC自動控溫綜合系統,讓療程的治療溫度被有效監控,療程自然更安全、更有效達至預期效果。全港首部 Venus Fiore閨密儀 RF射頻 私密緊緻療程Venus Fiore集中為女性私密之處提供最到位的呵護,專注重整陰道健康、收緊鬆弛陰唇和改善陰阜肥大問題。關鍵在於Venus Concept的王牌─糅合多極射頻與磁力脈衝的(MP)2磁頻專利技術,發揮提升細胞活躍度、重塑同時增加膠原蛋白、刺激毛細血管新生等作用,達至調整陰道濕潤度、pH值的效果,更重要的是顯著改善陰道彈性,使其回復年輕狀態。

 3. Keep Balance 學習平衡 Marie Claire (HK) Edition 踏單輪車?很多人聽到後都會因害怕無法平衡和跌倒而拒絕嘗試,Michelle 剛好相反,知道可以試玩單輪單車,立即報名,因為她覺得機會難逢,體驗平日不能接觸的運動,挑戰自己的能力和膽量。 單看只有

 4. 全「身」趨勢!LSD真空無痛技術,無需使用冷凍啫喱,比傳統激光脫毛更安全,更舒適,更快捷。腿部背部永久脫毛,只需15分鐘!最快激光脫毛科技 配以22x35mm 及 9x9mm 治療機頭,比其他品牌之24mm為大,覆蓋肌膚範圍更廣。 因而更能縮短療程時間及次數。專為亞洲皮膚而設 因應不同膚色設定不同能量,無論膚色較深或較白均適用 最舒適及最有效的激光脫毛體驗 (與755nm及1064nm作比較) 設真空脫毛技術 LUMENIS LightSheer® Desire 激光脫毛儀備有真空脫毛技術,令激光能量更集中聚焦,達至更快及更有效之療程效果。

 5. 倩碧三步驟還原潤膚膠,清爽好吸收的凝膠質地,每天使用兩次,可藉由複製健康肌膚的正確油水平衡,重建流失水分,重現光透潤澤。最適合混和偏油與油性肌膚使用

 6. 【美髮】減少掉髮真係work! 韓國專業頭皮護理品牌Dr.FORHAIR – Katerina的花俏部落格 •Beauty •Fashion •Lifestyle 【美髮】減少掉髮真係work! 韓國專業頭皮護理品牌Dr.FORHAIR, Katerina的花俏部落格 •Beauty •Fashion •Lifestyle: 【美髮】減少掉髮真係work! 韓國專業頭皮護理品牌Dr.FORHAIR, Katerina的花俏部落格 •Beauty •Fashion •Lifestyle

 7. I simply want to mention I am beginner to blogs and absolutely enjoyed your page. Very likely I’m want to bookmark your website . You really come with superb article content. With thanks for sharing with us your web page.

 8. The fresh Zune browser is shockingly beneficial, but not as Terrific as the iPod’s. It works nicely, nevertheless isn’t really as instant as Safari, and contains a clunkier interface. If your self from time to time plan on making use of the website browser that’s not an issue, nonetheless if you are creating toward browse the world-wide-web alot in opposition to your PMP then the iPod’s more substantial show and improved browser may possibly be sizeable.

 9. I in addition to my guys were actually reading through the excellent solutions found on your website and the sudden developed a terrible suspicion I never expressed respect to you for those strategies. The young boys are actually for this reason excited to learn all of them and have in effect seriously been loving those things. Appreciation for getting indeed accommodating and for going for some superior subject matter millions of individuals are really wanting to discover. My personal honest apologies for not expressing appreciation to sooner.

 10. This is getting a little bit a lot more subjective, yet I substantially prefer the Zune Current market. The interface is vibrant, consists of a lot more aptitude, and some neat functions such as ‘Mixview’ that let oneself abruptly perspective similar albums, music, or other end users comparable in the direction of what you’re listening in direction of. Clicking on one of these will middle on that item, and another fixed of “neighbors” will occur into belief, permitting yourself in the direction of navigate above investigating through related artists, audio, or buyers. Chatting of people, the Zune “Social” is on top of that suitable fun, making it possible for oneself locate other individuals with shared tastes and turning out to be mates with them. You then can hear towards a playlist crafted centered upon an amalgamation of what all your buddies are listening in direction of, which is much too fascinating. People apprehensive with privacy will be relieved in the direction of understand yourself can stay clear of the general public towards watching your person listening routines if yourself therefore select.

 11. I am extremely impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one these days..

 12. I will right away take hold of your rss feed as I can’t find your e-mail subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any? Kindly let me understand so that I could subscribe. Thanks.

 13. I was just seeking this info for a while. After six hours of continuous Googleing, finally I got it in your site. I wonder what is the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative web sites in top of the list. Usually the top web sites are full of garbage.

 14. This is using a little bit even further subjective, nevertheless I much choose the Zune Current market. The interface is vibrant, includes even further aptitude, and some awesome options including ‘Mixview’ that allow for on your own out of the blue check out equivalent albums, songs, or other users equivalent in the direction of what you happen to be listening toward. Clicking on one of those will center upon that item, and a different set of “neighbors” will appear into viewpoint, enabling by yourself in the direction of navigate in excess of researching by means of comparable artists, new music, or end users. Conversing of buyers, the Zune “Social” is way too perfect fun, allowing yourself find some others with shared preferences and turning out to be buddies with them. Your self then can pay attention to a playlist crafted based mostly upon an amalgamation of what all your close friends are listening in the direction of, which is additionally fascinating. All those anxious with privacy will be relieved in direction of notice your self can avert the community versus seeing your specific listening practices if your self as a result make your mind up.

 15. I’m not sure where you’re getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for excellent info I was looking for this information for my mission.

 16. I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I’ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 17. The very core of your writing whilst sounding agreeable at first, did not settle well with me personally after some time. Somewhere throughout the sentences you were able to make me a believer but just for a very short while. I still have a problem with your leaps in logic and you would do well to help fill in all those breaks. When you can accomplish that, I could definitely end up being amazed.

 18. This is turning out to be a bit added subjective, yet I a lot like the Zune Market. The interface is colourful, incorporates far more flair, and some great attributes such as ‘Mixview’ that make it possible for by yourself all of a sudden see comparable albums, songs, or other end users equivalent in direction of what you’re listening toward. Clicking upon a single of individuals will middle upon that item, and an additional preset of “neighbors” will occur into check out, allowing for oneself toward navigate in close proximity to investigating through equivalent artists, songs, or buyers. Chatting of end users, the Zune “Social” is in addition Terrific exciting, making it possible for yourself find other individuals with shared choices and getting good friends with them. Your self then can pay attention toward a playlist intended based on an amalgamation of what all your good friends are listening in the direction of, which is much too interesting. These nervous with privateness will be relieved in the direction of know oneself can keep away from the public against seeing your particular person listening habits if oneself so decide.

 19. Hello there, I found your web site via Google at the same time as searching for a similar topic, your web site got here up, it looks great. I’ve bookmarked it in my google bookmarks.

 20. Just desire to say your article is as astonishing. The clarity in your post is just cool and i could assume you are an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the enjoyable work.

 21. Sorry for the massive study, still I am very loving the clean Zune, and assume this, as properly as the excellent reviews some other Those include penned, will aid your self make a decision if it is really the directly option for by yourself.

 22. I happen to be writing to let you know what a amazing discovery my wife’s child enjoyed reading yuor web blog. She figured out a lot of details, including what it is like to possess an excellent coaching mindset to get a number of people with ease fully grasp certain problematic issues. You truly exceeded readers’ expected results. Thanks for producing the valuable, trustworthy, edifying not to mention fun guidance on this topic to Emily.

 23. The fresh Zune browser is remarkably optimistic, but not as Great as the iPod’s. It is effective nicely, nonetheless isn’t as quick as Safari, and incorporates a clunkier interface. If on your own sometimes system on having the world-wide-web browser which is not an issue, still if you happen to be developing in direction of read the web alot from your PMP then the iPod’s more substantial show and much better browser may well be substantial.

 24. Nice post. I used to be checking continuously this weblog and I am inspired! Very useful info specifically the last part 🙂 I take care of such info much. I used to be seeking this certain information for a very lengthy time. Thank you and best of luck.

 25. great issues altogether, you just gained a new reader. What could you suggest in regards to your put up that you simply made some days in the past? Any certain?

 26. Just want to say your article is as astounding. The clearness on your put up is simply cool and that i could think you’re an expert in this subject. Fine with your permission let me to take hold of your feed to keep up to date with drawing close post. Thank you one million and please keep up the enjoyable work.

 27. I have been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts on this kind of house . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this site. Reading this information So i’m satisfied to express that I have a very good uncanny feeling I discovered just what I needed. I such a lot definitely will make sure to don’t put out of your mind this site and provides it a look regularly.

 28. Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I will certainly comeback.

 29. Usually I don’t read post on blogs, but I wish to say that this write-up very forced me to check out and do it! Your writing taste has been surprised me. Thank you, quite great post.

 30. Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that, this is excellent blog. An excellent read. I’ll certainly be back.

 31. Pretty nice post. I just stumbled upon your weblog and wished to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts. After all I will be subscribing to your feed and I hope you write again soon!

 32. Wonderful beat ! I wish to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a blog web site? The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 33. Hmm it seems like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog writer but I’m still new to the whole thing. Do you have any points for inexperienced blog writers? I’d certainly appreciate it.

 34. The Zune concentrates on remaining a Transportable Media Player. Not a world-wide-web browser. Not a match machine. Possibly within the potential it’s going to do even improved in all those areas, yet for now it truly is a superior path toward prepare and pay attention to your songs and flicks, and is with no peer inside that regard. The iPod’s benefits are its internet browsing and applications. If those people good more powerful, maybe it is your easiest preference.

 35. Hello very cool web site!! Man .. Excellent .. Wonderful .. I’ll bookmark your site and take the feeds additionally…I am satisfied to find so many helpful information right here within the publish, we need develop more techniques in this regard, thank you for sharing.

 36. I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this blog. Thanks, I will try and check back more often. How frequently you update your web site?

 37. We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your web site offered us with valuable information to work on. You’ve done a formidable job and our whole community will be grateful to you.

 38. My wife and i got now glad when Louis managed to finish off his analysis while using the precious recommendations he received in your site. It is now and again perplexing just to always be giving away information and facts which usually others may have been selling. So we consider we need the blog owner to appreciate because of that. The most important illustrations you made, the easy blog navigation, the relationships your site make it possible to foster – it’s got many powerful, and it’s aiding our son in addition to the family believe that that matter is interesting, which is very pressing. Many thanks for the whole thing!

 39. I think this web site has some really great info for everyone :D. “Experience is not what happens to you it’s what you do with what happens to you.” by Aldous Huxley.

 40. Sorry for the huge analyze, nevertheless I’m fairly loving the refreshing Zune, and assume this, as effectively as the top quality reviews some other americans contain written, will aid your self determine if it really is the straight alternative for on your own.

 41. Thanks a lot for providing individuals with remarkably remarkable opportunity to discover important secrets from here. It can be so beneficial and also packed with amusement for me and my office peers to visit the blog at a minimum three times per week to learn the new issues you have got. And of course, I’m also usually happy with your awesome techniques served by you. Some two areas in this posting are rather the finest we have all ever had.

 42. obviously like your web-site however you need to test the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to tell the reality on the other hand I¡¦ll certainly come back again.

 43. Thanks for another wonderful post. Where else could anybody get that type of info in such a perfect way of writing? I have a presentation next week, and I am on the look for such information.

 44. I actually wanted to post a small word so as to appreciate you for all the fabulous recommendations you are giving on this site. My particularly long internet lookup has finally been paid with pleasant facts and techniques to go over with my co-workers. I ‘d express that many of us site visitors actually are quite endowed to dwell in a perfect network with so many marvellous professionals with insightful things. I feel truly grateful to have encountered your webpage and look forward to plenty of more amazing minutes reading here. Thanks once more for a lot of things.

 45. I want to express my appreciation to the writer just for rescuing me from such a circumstance. Just after exploring through the online world and getting opinions which are not beneficial, I figured my life was well over. Living devoid of the strategies to the problems you’ve fixed by means of your guide is a critical case, as well as ones which may have adversely affected my career if I hadn’t come across your site. Your actual competence and kindness in maneuvering a lot of stuff was valuable. I am not sure what I would’ve done if I had not discovered such a thing like this. It’s possible to at this point look ahead to my future. Thank you very much for this skilled and amazing guide. I won’t think twice to refer the website to anybody who desires assistance on this area.

 46. Excellent goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just extremely fantastic. I actually like what you’ve acquired here, certainly like what you are saying and the way in which you say it. You make it entertaining and you still care for to keep it wise. I cant wait to read much more from you. This is really a wonderful web site.

 47. Good – I should definitely pronounce, impressed with your site. I had no trouble navigating through all tabs and related info ended up being truly easy to do to access. I recently found what I hoped for before you know it in the least. Quite unusual. Is likely to appreciate it for those who add forums or anything, website theme . a tones way for your customer to communicate. Nice task.

 48. Simply want to say your article is as surprising. The clarity in your post is simply nice and i can assume you’re an expert on this subject. Fine with your permission let me to grab your feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please continue the rewarding work.

 49. Sorry for the large review, yet I’m Quite loving the fresh Zune, and be expecting this, as perfectly as the ideal testimonials some other people include penned, will aid yourself come to a decision if it really is the directly preference for your self.

 50. Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is wonderful blog. A great read. I will certainly be back.

 51. I would like to thnkx for the efforts you’ve put in writing this website. I’m hoping the same high-grade site post from you in the upcoming also. In fact your creative writing abilities has inspired me to get my own website now. Really the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a good example of it.

 52. Does your website have a contact page? I’m having problems locating it but, I’d like to shoot you an email. I’ve got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing it develop over time.

 53. This is very interesting, You’re a very skilled blogger. I have joined your rss feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I have shared your site in my social networks!

 54. Excellent items from you, man. I have take into account your stuff prior to and you’re simply extremely excellent. I really like what you’ve obtained here, really like what you are stating and the way through which you assert it. You are making it entertaining and you continue to care for to stay it smart. I can not wait to read far more from you. That is actually a terrific website.

 55. If you’re continue to on the fence: get your beloved earphones, thoughts down in the direction of a Suitable Order and check with to plug them into a Zune then an iPod and watch which just one sounds improved towards your self, and which interface creates on your own smile excess. Then you can expect to understand which is specifically for oneself.

 56. I have been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It is pretty worth enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.

 57. Apple presently consists of Rhapsody as an app, which is a outstanding commence, nevertheless it is at the moment hampered through the incapability in the direction of shop regionally on your iPod, and incorporates a dismal 64kbps bit cost. If this improvements, then it will somewhat negate this advantage for the Zune, but the 10 songs for every thirty day period will even now be a large additionally in just Zune Pass’ want.

 58. The Zune concentrates on being a Portable Media Player. Not a website browser. Not a game machine. Possibly within just the foreseeable future it’s going to do even greater within all those areas, nonetheless for now it truly is a Wonderful route to organize and hear in direction of your songs and films, and is without having peer in just that regard. The iPod’s pros are its internet going to and programs. If individuals good even further persuasive, possibly it is your simplest decision.

 59. Thanks for sharing superb informations. Your web-site is so cool. I’m impressed by the details that you have on this site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found simply the info I already searched everywhere and just could not come across. What an ideal web site.

 60. My husband and i felt so more than happy when Edward managed to do his homework by way of the precious recommendations he was given out of the blog. It’s not at all simplistic just to always be giving freely guidance that some other people have been trying to sell. We really acknowledge we now have you to appreciate for that. The type of illustrations you’ve made, the easy blog navigation, the relationships you give support to engender – it’s got many spectacular, and it is letting our son in addition to the family feel that the content is cool, and that is exceedingly important. Many thanks for the whole thing!

 61. I must show my appreciation to the writer just for bailing me out of such a issue. Just after looking out throughout the world wide web and meeting basics which were not helpful, I figured my life was well over. Existing without the presence of strategies to the problems you’ve solved as a result of this write-up is a serious case, and ones which may have badly damaged my entire career if I had not noticed your website. The know-how and kindness in dealing with all areas was valuable. I am not sure what I would’ve done if I hadn’t come across such a step like this. I can also at this time look forward to my future. Thank you very much for this specialized and results-oriented guide. I will not hesitate to refer your blog post to any person who should receive guide about this problem.

 62. Sorry for the massive analyze, still I’m genuinely loving the fresh new Zune, and count on this, as properly as the good quality assessments some other humans include prepared, will guidance on your own come to a decision if it truly is the instantly selection for by yourself.

 63. Sorry for the massive critique, yet I’m incredibly loving the fresh new Zune, and hope this, as perfectly as the high-quality opinions some other Those people consist of written, will guidance by yourself determine if it is really the specifically final decision for oneself.

 64. Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I get actually enjoyed account your blog posts. Any way I will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently fast.

 65. I’ve recently started a website, the info you offer on this site has helped me greatly. Thanks for all of your time & work. “Marriage love, honor, and negotiate.” by Joe Moore.

 66. “Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I’m getting fed up of WordPress because I’ve had issues with hackers and I’m looking at options for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.”

 67. Amongst me and my spouse we have owned added MP3 avid gamers previously mentioned the decades than I can count, which include Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the ultimate pair a long time I have fixed down towards one line of players. Why? Because I was content toward investigate how well-designed and exciting in the direction of employ the service of the underappreciated (and greatly mocked) Zunes are.

 68. It’s the best time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or tips. Maybe you can write next articles referring to this article. I desire to read even more things about it!

 69. Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it is really informative. I am going to watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future. Numerous people will be benefited from your writing. Cheers!

 70. Apple currently consists of Rhapsody as an app, which is a outstanding start off, still it is currently hampered through the lack of ability in the direction of retail store locally upon your iPod, and has a dismal 64kbps little bit price tag. If this changes, then it will somewhat negate this usefulness for the Zune, yet the Ten music per thirty day period will even now be a massive as well as within just Zune Pass’ favor.

 71. I’ll equipment this evaluate to Two patterns of human beings: present-day Zune home owners who are thinking of an improve, and people today hoping in the direction of make a decision involving a Zune and an iPod. (There are other players importance considering out there, including the Sony Walkman X, nevertheless I assume this delivers you ample data towards generate an mindful final decision of the Zune vs gamers other than the iPod line as effectively.)

 72. Wow! This could be one particular of the most beneficial blogs We have ever arrive across on this subject. Basically Magnificent. I’m also a specialist in this topic so I can understand your hard work.

 73. Zune and iPod: Maximum persons assess the Zune in direction of the Touch, however right after observing how slender and remarkably very little and gentle it is, I look at it to be a instead one of a kind hybrid that brings together qualities of either the Contact and the Nano. It is extremely colorful and gorgeous OLED exhibit is a little more compact than the contact screen, nonetheless the player alone feels Extremely a little bit smaller sized and lighter. It weighs more than 2/3 as substantially, and is significantly smaller inside width and height, though being simply just a hair thicker.

 74. Some genuinely excellent info , Sword lily I observed this. “Courage is contagious. When a brave man takes a stand, the spines of others are stiffened.” by William Franklin Billy Graham.

 75. I have been exploring for a bit for any high-quality articles or blog posts on this sort of space . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this web site. Reading this info So i’m satisfied to convey that I’ve an incredibly good uncanny feeling I found out just what I needed. I so much for sure will make sure to do not forget this website and give it a glance on a relentless basis.

 76. Thanks for sharing excellent informations. Your web-site is very cool. I’m impressed by the details that you’ve on this website. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found simply the information I already searched everywhere and simply couldn’t come across. What a perfect site.

 77. Great work! This is the type of info that should be shared across the internet. Shame on the search engines for now not positioning this publish upper! Come on over and visit my web site . Thank you =)

 78. I not to mention my pals happened to be checking the best thoughts from your website and then unexpectedly I had a horrible suspicion I never expressed respect to the web site owner for them. My people are actually as a result warmed to read through all of them and have in effect extremely been making the most of these things. Thank you for really being very accommodating and for going for this form of important guides millions of individuals are really wanting to discover. My honest apologies for not saying thanks to earlier.

 79. I wish to show my admiration for your kind-heartedness in support of men who need help with this important niche. Your very own dedication to getting the solution all through ended up being definitely effective and has really enabled ladies like me to attain their pursuits. Your own helpful hints and tips can mean a great deal a person like me and even further to my fellow workers. With thanks; from each one of us.

 80. Nice post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Extremely helpful information particularly the last part 🙂 I care for such info much. I was seeking this certain info for a very long time. Thank you and best of luck.

 81. Great paintings! This is the type of info that are meant to be shared across the net. Disgrace on the search engines for not positioning this publish higher! Come on over and talk over with my web site . Thanks =)

 82. I simply couldn’t leave your website prior to suggesting that I actually loved the standard info a person provide to your guests? Is going to be back regularly to check up on new posts.

 83. Hey There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.

 84. I¡¦m now not sure where you’re getting your information, however great topic. I must spend a while finding out more or figuring out more. Thank you for wonderful info I used to be on the lookout for this info for my mission.

 85. I’m really enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Exceptional work!

 86. What i don’t realize is in reality how you are no longer actually much more neatly-appreciated than you might be now. You’re so intelligent. You recognize thus considerably on the subject of this matter, made me personally consider it from so many various angles. Its like men and women don’t seem to be involved until it is one thing to accomplish with Woman gaga! Your own stuffs great. Always deal with it up!

 87. Along with almost everything that appears to be building throughout this specific area, your viewpoints tend to be rather exciting. Having said that, I beg your pardon, but I can not give credence to your whole idea, all be it refreshing none the less. It appears to everybody that your commentary are actually not entirely justified and in fact you are your self not fully certain of the argument. In any event I did take pleasure in reading it.

 88. Palms down, Apple’s app retail outlet wins by means of a mile. It is a huge range of all forms of applications vs a instead unhappy preference of a handful for Zune. Microsoft includes Strategies, in particular in just the realm of online games, nevertheless I am not yes I would will need toward wager on the long run if this section is essential toward yourself. The iPod is a much better alternative inside of that circumstance.

 89. I think this is one of the most significant info for me. And i am glad reading your article. But want to remark on some general things, The website style is wonderful, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

 90. Hello, Neat post. There’s a problem together with your website in internet explorer, could check this¡K IE nonetheless is the marketplace leader and a big section of people will omit your great writing due to this problem.

 91. The new Zune browser is remarkably optimistic, but not as very good as the iPod’s. It operates properly, nevertheless is not as quick as Safari, and incorporates a clunkier interface. If yourself at times method on working with the website browser that is not an issue, yet if you are developing in direction of read the website alot towards your PMP then the iPod’s bigger exhibit and much better browser may well be essential.

 92. certainly like your web site however you need to test the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to tell the reality however I¡¦ll surely come again again.

 93. A person necessarily help to make critically posts I might state. That is the first time I frequented your web page and so far? I amazed with the analysis you made to make this particular put up amazing. Wonderful process!

 94. Wow, wonderful blog layout! How lengthy have you ever been running a blog for? you make blogging look easy. The overall glance of your site is magnificent, as smartly as the content!

 95. I’ve found your blog before, but I’ve never left a comment. Today, I thought to myself, “I should leave a comment.” So here’s my comment! Continue with the awesome work! I enjoy your articles and would hate to see them end.

 96. This is getting to be a bit additional subjective, but I a great deal like the Zune Market place. The interface is vibrant, has further aptitude, and some awesome attributes together with ‘Mixview’ that enable by yourself abruptly see comparable albums, music, or other people comparable to what you are listening towards. Clicking on one of these will heart on that products, and a further preset of “neighbors” will arrive into view, making it possible for by yourself to navigate close to exploring as a result of related artists, audio, or buyers. Talking of users, the Zune “Social” is furthermore great fun, allowing on your own find some others with shared choices and starting to be mates with them. Oneself then can listen in the direction of a playlist produced based on an amalgamation of what all your buddies are listening towards, which is far too exciting. Those people concerned with privacy will be relieved toward know your self can steer clear of the community in opposition to looking at your specific listening patterns if your self so opt for.

 97. My brother recommended I might like this blog. He was totally right. This post actually made my day. You cann at imagine simply how much time I had spent for this information! Thanks!

 98. Simply want to say your article is as astonishing. The clearness in your post is simply cool and i can assume you’re an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the enjoyable work.

 99. Sorry for the substantial assessment, but I am extremely loving the new Zune, and hope this, as properly as the Good opinions some other people today include prepared, will help by yourself make your mind up if it really is the right selection for oneself.

 100. Hey there would you mind letting me know which webhost you’re working with? I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you recommend a good web hosting provider at a honest price? Thanks, I appreciate it!

 101. Thank you, I’ve just been searching for information approximately this subject for a long time and yours is the best I’ve discovered so far. But, what about the conclusion? Are you certain about the source?

 102. Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such great information being shared freely out there.

 103. I simply want to mention I’m new to blogs and really liked you’re web page. Likely I’m planning to bookmark your website . You amazingly have excellent article content. Thank you for sharing with us your blog.

 104. I got what you intend, regards for posting .Woh I am happy to find this website through google. “Being intelligent is not a felony, but most societies evaluate it as at least a misdemeanor.” by Lazarus Long.

 105. Thank you a lot for sharing this with all people you really recognize what you’re talking about! Bookmarked. Kindly additionally visit my site =). We can have a link trade contract between us!

 106. Thank you, I have recently been looking for info about this subject for a while and yours is the greatest I’ve came upon till now. But, what in regards to the bottom line? Are you positive concerning the source?

 107. Apple now includes Rhapsody as an app, which is a excellent start, however it is now hampered via the lack of ability toward retail store regionally on your iPod, and includes a dismal 64kbps little bit value. If this adjustments, then it will to some degree negate this advantage for the Zune, nevertheless the Ten new music for every month will nonetheless be a huge additionally in Zune Pass’ like.

 108. Another important area is that if you are an older person, travel insurance intended for pensioners is something you ought to really think about. The mature you are, the harder at risk you will be for having something terrible happen to you while in another country. If you are never covered by quite a few comprehensive insurance plan, you could have a few serious difficulties. Thanks for sharing your hints on this blog site.

 109. A person necessarily help to make seriously articles I’d state. This is the first time I frequented your website page and to this point? I surprised with the analysis you made to create this actual submit extraordinary. Fantastic job!

 110. You have made some good points there. I checked on the web to find out more about the issue and found most individuals will go along with your views on this website.

 111. I’ll machines this examine towards 2 versions of us residents: recent Zune householders who are taking into consideration an update, and humans striving in direction of come to a decision involving a Zune and an iPod. (There are other avid gamers really worth taking into consideration out there, which includes the Sony Walkman X, but I anticipate this presents by yourself more than enough facts in direction of crank out an informed final decision of the Zune vs avid gamers other than the iPod line as properly.)

 112. My spouse and I stumbled over here by a different web page and thought I should check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to finding out about your web page again.

 113. certainly like your web site but you need to take a look at the spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to tell the reality on the other hand I will surely come back again.

 114. Nice blog here! Additionally your web site lots up very fast! What host are you the usage of? Can I am getting your affiliate hyperlink for your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

 115. It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I have read this post and if I could I desire to suggest you some interesting things or tips. Maybe you could write next articles referring to this article. I want to read even more things about it!

 116. I am not positive where you’re getting your info, but great topic. I must spend a while finding out more or figuring out more. Thank you for excellent info I used to be looking for this info for my mission.

 117. Thanks for every other informative blog. Where else may I am getting that kind of info written in such a perfect method? I’ve a undertaking that I’m simply now working on, and I have been at the glance out for such info.

 118. Great blog right here! Additionally your web site rather a lot up very fast! What web host are you the usage of? Can I get your affiliate hyperlink for your host? I want my website loaded up as quickly as yours lol

 119. I get pleasure from, cause I found just what I was having a look for. You’ve ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 120. Needed to send you one little bit of observation so as to say thanks again just for the superb thoughts you have contributed in this article. This is so shockingly open-handed of you to supply openly what exactly numerous people could possibly have offered for sale for an e-book to end up making some bucks for themselves, especially now that you might well have done it if you considered necessary. These good tips likewise acted like the great way to fully grasp other individuals have a similar keenness really like my very own to understand many more related to this issue. Certainly there are millions of more enjoyable moments up front for those who scan through your website.

 121. Thank you for another fantastic article. The place else could anyone get that kind of info in such an ideal means of writing? I have a presentation subsequent week, and I am at the look for such info.

 122. You can definitely see your skills within the work you write. The arena hopes for more passionate writers like you who aren’t afraid to mention how they believe. All the time go after your heart.

 123. Hi, Neat post. There is an issue together with your website in web explorer, would test this¡K IE still is the marketplace leader and a good part of other folks will miss your fantastic writing due to this problem.

 124. My wife and i ended up being so satisfied that Louis could carry out his preliminary research via the ideas he grabbed out of the web page. It’s not at all simplistic to just choose to be freely giving secrets and techniques which often many people could have been making money from. And we consider we’ve got the writer to give thanks to because of that. The entire illustrations you made, the simple site navigation, the friendships you will give support to instill – it’s everything great, and it’s really assisting our son in addition to us believe that the matter is awesome, which is pretty essential. Thanks for all the pieces!

 125. I like what you guys are up also. Such intelligent work and reporting! Keep up the superb works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my web site 🙂

 126. I would like to thnkx for the efforts you’ve put in writing this web site. I’m hoping the same high-grade website post from you in the upcoming as well. Actually your creative writing abilities has inspired me to get my own site now. Actually the blogging is spreading its wings fast. Your write up is a good example of it.

 127. Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very useful info particularly the last part 🙂 I care for such information a lot. I was looking for this certain info for a very long time. Thank you and best of luck.

 128. Hello very cool blog!! Guy .. Beautiful .. Amazing .. I’ll bookmark your web site and take the feeds additionally¡KI am satisfied to find a lot of useful info here in the submit, we want work out extra strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .

 129. Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll definitely comeback.

 130. I think this is among the most important information for me. And i’m glad reading your article. But should remark on few general things, The web site style is ideal, the articles is really great : D. Good job, cheers

 131. I’m so happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that’s at the other blogs. Appreciate your sharing this best doc.

 132. Thank you so much for giving everyone remarkably superb chance to read critical reviews from here. It’s always very fantastic plus stuffed with fun for me personally and my office mates to visit your website nearly 3 times in 7 days to learn the latest things you have got. Of course, we’re at all times amazed concerning the fabulous hints you give. Selected two areas on this page are absolutely the most impressive we have all had.

 133. Kurye olarak hizmet veren kişiler, bulundukları lokasyondaki her adrese en kısa sürede ulaşma yolunu bilirler. Üstelik verilen bu görevi hava, trafik ve buna benzer diğer olumsuz şartlardan etkilenmeden yerine getirirler. Yani iş hayatı başta olmak üzere hayatın hemen her alanında önemli görevleri üstlenebilir ve başarıyla yerine getirebilirler. Özellikle büyük şehirlerdeki trafik kaosu ve adres konusundaki karmaşa göze alınırsa, kurye hizmetlerinden faydalanmanın bazı durumlarda zorunlu hale geleceği anlaşılabilir. Örneğin İstanbul’un bir noktasından diğer bir noktasına acil şekilde önemli bir evrak ulaştırmak gerektiğinde ya da hastanızın ihtiyacı olan ilacı acil ve güvenli bir şekilde ulaştırmak gerektiğinde, İstanbul moto kurye hizmetimizden faydalanarak sorununuza çözüm üretebilirsiniz.

 134. I think this is one of the most important information for me. And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The website style is perfect, the articles is really nice : D. Good job, cheers

 135. The crux of your writing while sounding reasonable at first, did not really settle well with me after some time. Somewhere throughout the paragraphs you actually managed to make me a believer unfortunately only for a while. I nevertheless have got a problem with your jumps in assumptions and you would do well to fill in those gaps. In the event you actually can accomplish that, I could certainly be amazed.

 136. Usually I do not read post on blogs, but I wish to say that this write-up very pressured me to check out and do it! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite nice article.

 137. It¡¦s actually a great and helpful piece of information. I¡¦m glad that you simply shared this helpful information with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 138. Thank you a lot for sharing this with all folks you really understand what you are talking about! Bookmarked. Kindly also consult with my site =). We will have a link trade arrangement among us!

 139. It is appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or suggestions. Maybe you could write next articles referring to this article. I wish to read even more things about it!

 140. Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit, but other than that, this is excellent blog. An excellent read. I will certainly be back.

 141. Whats up very nice web site!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your site and take the feeds additionally¡KI am happy to search out a lot of helpful info right here in the submit, we need work out extra strategies on this regard, thanks for sharing. . . . . .

 142. Palms down, Apple’s app retail store wins by a mile. It is a enormous determination of all styles of purposes vs a very sad decision of a handful for Zune. Microsoft incorporates applications, specifically inside of the realm of games, but I am not indeed I would need towards bet on the future if this aspect is critical to on your own. The iPod is a substantially improved preference inside of that scenario.

 143. This is getting a bit more subjective, but I much prefer the Zune Marketplace. The interface is colorful, has more flair, and some cool features like ‘Mixview’ that let you quickly see related albums, songs, or other users related to what you’re listening to. Clicking on one of those will center on that item, and another set of “neighbors” will come into view, allowing you to navigate around exploring by similar artists, songs, or users. Speaking of users, the Zune “Social” is also great fun, letting you find others with shared tastes and becoming friends with them. You then can listen to a playlist created based on an amalgamation of what all your friends are listening to, which is also enjoyable. Those concerned with privacy will be relieved to know you can prevent the public from seeing your personal listening habits if you so choose.

 144. With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My site has a lot of completely unique content I’ve either written myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the internet without my authorization. Do you know any techniques to help reduce content from being stolen? I’d really appreciate it.

 145. Thanks , I’ve recently been looking for info about this subject for a long time and yours is the best I have came upon so far. But, what about the conclusion? Are you certain concerning the source?

 146. I want to show some appreciation to you just for bailing me out of this particular scenario. After checking through the internet and meeting principles which were not productive, I was thinking my life was over. Being alive without the answers to the difficulties you have fixed through the guide is a serious case, and those that could have negatively damaged my entire career if I had not come across your web site. Your own personal talents and kindness in controlling all the stuff was vital. I’m not sure what I would have done if I had not encountered such a thing like this. I’m able to at this point look forward to my future. Thanks very much for the specialized and amazing help. I will not be reluctant to endorse your site to anybody who would need guidance on this topic.

 147. Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is magnificent blog. An excellent read. I’ll certainly be back.

 148. Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research on this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such magnificent information being shared freely out there.

 149. great publish, very informative. I’m wondering why the other specialists of this sector do not notice this. You must continue your writing. I am sure, you’ve a great readers’ base already!

 150. Nice blog right here! Additionally your web site a lot up very fast! What web host are you the use of? Can I get your affiliate link on your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 151. Somebody essentially help to make seriously posts I’d state. That is the very first time I frequented your website page and up to now? I amazed with the research you made to create this actual put up amazing. Magnificent process!

 152. I like what you guys are up also. Such intelligent work and reporting! Keep up the excellent works guys I have incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my website 🙂

 153. I was just seeking this information for some time. After six hours of continuous Googleing, at last I got it in your site. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this type of informative web sites in top of the list. Usually the top web sites are full of garbage.

 154. I’ll gear this review to 2 types of people: current Zune owners who are considering an upgrade, and people trying to decide between a Zune and an iPod. (There are other players worth considering out there, like the Sony Walkman X, but I hope this gives you enough info to make an informed decision of the Zune vs players other than the iPod line as well.)

 155. you are in point of fact a good webmaster. The web site loading velocity is amazing. It kind of feels that you are doing any unique trick. Also, The contents are masterpiece. you’ve done a magnificent activity on this matter!

 156. Wow, superb weblog format! How long have you ever been blogging for? you made running a blog look easy. The overall glance of your website is great, let alone the content!

 157. This is getting a bit more subjective, but I much prefer the Zune Marketplace. The interface is colorful, has more flair, and some cool features like ‘Mixview’ that let you quickly see related albums, songs, or other users related to what you’re listening to. Clicking on one of those will center on that item, and another set of “neighbors” will come into view, allowing you to navigate around exploring by similar artists, songs, or users. Speaking of users, the Zune “Social” is also great fun, letting you find others with shared tastes and becoming friends with them. You then can listen to a playlist created based on an amalgamation of what all your friends are listening to, which is also enjoyable. Those concerned with privacy will be relieved to know you can prevent the public from seeing your personal listening habits if you so choose.

Leave a Reply

Top